SEMINÁŘE

SUPERVIZE

ARTETERAPIE

KALENDÁŘ AKCÍ

PARTNEŘI

KONTAKT

O mně

Mgr. Jana Maya Merhautová

Akademické vzdělání v magisterském studiu Univerzita Karlova Fakulta humanitních studií v Praze, obor Supervize, dále obor Sociální práce, Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Psychoterapeutické vzdělání v oblasti arteterapie: pětiletý sebezkušenostní výcvik v hlubinně orientované psychoterapii se zaměřením na arteterapii, dále výcvik v krizové intervenci a řada dalších tematicky zaměřených kurzů v oblasti psychoterapie.
Výcvik metody Aura-Soma pod Mezinárodní akademií barevných technik (ASIACT) se sídlem v Anglii.  Je registrovanou poradkyní aromaterapie Certified Pure Therapeutic Grade - certifikované, čisté oleje terapeutické třídy.

V období 2006-2015 členka výboru České arteterapeutické asociace, v níž je i akreditovaným supervizorem.
Externě vyučuje na Univerzita Karlova Fakulta humanitních studií v Praze, především kreativní přístupy v supervizi, skupinovou práci a supervizi organizace. Od roku 2006 se v oblasti supervize specializuje na práci s celým organizačním systémem formou supervize organizace (podpora pracovníků i organizačních procesů). V roce 2008 založila akreditovanou vzdělávací instituci s mnoha programy, na kterých se i lektorsky spolupodílí.
V privátní praxi se zaměřuje na EKO ART THERAPY, a propojuje tak práci v přírodě a zdravý vztah k ní s expresivní umělecky zaměřenou psychoterapií (arteterapie, prvky psychodramatu, muzikoterapie-meditace léčivými hudebními nástroji, psychoterapeutický rituál, aromaterapie).
Soustavně se celoživotně vzdělává, aktivně se účastní odborných konferencí a taktéž se věnuje publikační činnosti. V současné době studuje dramaturgii v Actors studiu v Praze, pod vedením uměleckého ředitele Pavla Koláře (spisovatel, choreograf, dramaturg, scénárista). Rozhovor v knize s předními českými arteterapeuty: „Hovory arte“ (František Kšajt, 2015): 
http://www.kosmas.cz/knihy/205865/hovory-arte/

 

 

Kontakt

Mgr. Jana Merhautová

merhautova@arttherapy.cz

seminare@arttherapy.cz

724 152 893

Partneři

Hotel Belvedér

Národní Park České Švýcarsko

Mýdlárna Rubens

© Copyright 2016 | Jana Maya Merhautová

Design by | Tomáš Kyprý

Kontakt